Otkrijte čaroliju dalmatinskog naslijeđa kroz videoigru

U svijetu video igara, gdje se često susrećemo s neograničenim akcijama i virtualnim bitkama, dolazi osvježavajuća promjena u obliku igre Bura: The Way the Wind Blows, koja nas vodi na putovanje kroz bogatu dalmatinsku kulturu i legende. Ova inovativna igra, koju je razvila Rea Budić iz studija Tiny Meow, nudi igračima jedinstven spoj avanture i istraživanja, uronivši ih u povijest i mitologiju ovog prelijepog hrvatskog kraja.

Inspirirana dalmatinskim krajolikom, igra nudi više od samog igranja — pruža igračima priliku da istraže tradicionalne običaje i likove koji su se prenosili kroz generacije. Rea Budić, koja je već godinama strastvena obožavateljica video igara, donosi svoje iskustvo i kreativnost u razvoj ovog projekta. Zajedno sa svojim suradnikom Renatom Lovrekovićem, Budić je stvorila igru koja nudi mirnu, nenasilnu avanturu koja poziva na introspekciju i promišljanje o životu i njegovim prolaznostima.

View this post on Instagram

A post shared by PISMO powered by A1 (@pismoinkubator)

Proces stvaranja i budući planovi

Bura je inspirirana njezinim ljubavlju prema istraživanju raznih kultura, a kroz projekt su se prožimale teme kao što su odrastanje, prihvaćanje prolaznosti i ljubav prema prirodi. Naime, igra prati mladu djevojčicu Rinu na njezinom putovanju, gdje se susreće s različitim likovima iz dalmatinskih legendi i uči važne životne lekcije. Svaki trenutak u igri donosi priliku za učenje i introspekciju, a kako igra napreduje, igrači otkrivaju dublje poruke o sebi i svijetu oko sebe.

Bura nije samo video igra; ona je prozor u svijet dalmatinskih legendi, edukacija o kulturnom naslijeđu i poziv na introspekciju. U vremenu kada se mnogi gube u užurbanom svakodnevnom životu, ova igra pruža priliku za usporavanje, promišljanje i ponovo otkrivanje ljepote prirode i tradicije. Sa svojim bogatim narativom i predivnom grafikom inspiriranom stilom Ghibli, Bura predstavlja jak vjetar hrvatske gaming industrije, nudeći igračima nezaboravno iskustvo.

Photo: https://www.instagram.com/tinymeowstudio/

Close Menu

Muzeološke aktivnosti projekti su neprofitne udruge Muzej fjake – Institut za kulturološko i znanstveno proučavanje fjake.

Udruga “Muzej fjake” osnovana je 2023. godine s ciljem provođenja različitih kulturnih, umjetničkih i edukativnih aktivnosti kako bi istražila fenomen fjake – osjećaja i običaja uvjetovanih geografskim položajem Dalmacije. Cilj je promocija fjake unutar i izvan Hrvatske, promicanje umjetničkog stvaralaštva afirmiranih i neafirmiranih umjetnika Dalmacije te poticanje suvremene umjetnosti i kulture tematski vezane uz to područje.

Temeljna platforma Udruge je Muzej fjake, koja sadrži tri međusobne povezana, ali odvojena segmenta – online Muzej fjake, Magazin sporog življenja i Institut fjake.